Sivu 1/1

Korean kielen opettajaa/opiskelijaa

ViestiLähetetty: 15.09.2015 20:13
Kirjoittaja Zanisu
Onko teillä tiedossa yhteen Korean kielen osaajaa, kuka voisi olla halukas opettamaan kieltä minulle tai toinen vaihtoehto: että joku kanssa opiskelija haluaisi harjoitella ääntämisiä ja näitä.

Asun Salossa ja minulla on auto, jotenka kulkeminen ei pitäisi olla kohteesta riippuen ongelma.

Minulla on tälläinen kirja Mastering Conversational Korean: Korean For Beginners.

Kiitos avustanne jo näin etukäteen
T: Niko Tuominen

Re: Korean kielen opettajaa/opiskelijaa

ViestiLähetetty: 19.09.2015 10:35
Kirjoittaja Silja
Et nyt hakenut koreankielikurssia vaan suoraan opettajaa tai opiskelukaveria, mutta ehdotan silti kursseja. Kursseilla saat nimittäin kontakteja muihin opiskelijoihin ja voit kysellä opettajalta kontakteja yksityisopettajiin.

Salosta on Helsinkiin jonkin verran matkaa, mutta jos aikataulut antavat periksi, niin kulttuurikeskus Caisassa järjestetään edelleen kohtuuhintaista koreankurssia.
http://www.caisa.fi/kurssit/lasten
Koreankielen ja -kulttuurin kurssi
Pe 4.9.–11.12., klo 18–20, materiaalimaksu 40 €
Järj.: IYF (International Youth Fellowship). Tiedustelut ja ilmoittautumiset/ Inquiries and registration/ : Jinsoo Kim, 045 112 3588, koreaakurssi@gmail.com

Turun kesäyliopistossa alkaa myös pian koreankurssi https://asp.asio.fi/kurssiilmo/utukesa/ ... RvdDtjNzQ4